Çeribaş: “Herşey Zonguldak Kömürspor için”


Avrupa Zonguldakspor EU Başkanı Metiner Çeribaş, Zonguldak Kömürspor Kulübü yetkilileri ile görüşmek üzere Zonguldak’a geldi.

Görüntülü Haber

Kurban Bayramını memleketi Zonguldak’taa geçirecek olan  Çeribaş, Zonguldak Kömürspor Yönetim Kuru Başkanı ve  üyeleri ile bir araya gelecek.  Zonguldak Kömürspor’un Kayserispor ile yapacağı karşılaşmayı izleyleyeceğini belirten Çeribaş, Almanya’da yapılması planlanan Zonguldak Kömürspor’a katkı gecesinin ön görüşmelerini yapacağını söyledi.

Avrupa Zonguldakspor EU Kulüp Başkanı Metiner Çeribaş

Avrupa Zonguldakspor EU Kulüp Başkanı Metiner Çeribaş

Çerbaş konu ile ilgili şunları söyledi:

” Yapılacak gece ile Almanya’daki Zonguldaklı’ların Zonguldak Kömürspor’a ne kadar sahip çıktığını elbirliği ile  göstereceğiz. Almanya’da Castrop. Rauxel belediyesi ile, Zonguldak arasında devam eden  Kardeş Şehir projemizden de destek görmekteyiz. Alman belediyesi Zonguldak Kömürspor’u kamp yapmak için Almanya’ya davet etmeyi planlamakta. Kamp programı çerçevesinde bizde Schalke 04 amatör takımı, Bochum veya Rot Weiss Essen takımı ile hazırlık maçı organize etme planlarımız var. Amacımız Zonguldak Kömürspor’un lig’te  en iyi yerlerde olmasını istiyoruz.

ALMANYA’DAKİ GENÇLERDEN YARARLANILMALI

Çeribaş açıklamasında, Zonguldak Kömürspor’un Almanya’daki amatör Lig’lerde top oynayan gençlerden yararlanabileceğini belirterek, Z.Kömürspor’un fırsatları değerlendiremediğini vurguladı.Alman liglerinde çok başarılı Zonguldaklı genç futbolcu bulunduğuna değinerek şöyle devam etti;

” Timur Karagülmez’in Kömürspor kadrosunda yer almak istemişti, ilgisizlikten dolayı Manisaspor kadrosuna dahil oldu. Diğer genç futbolcularımızdan Emrah Uzun Hatayspor’a transfer oldu. Ersan Kuşakçı ise Gümüşhanespor ile sözleşme imzaladı. Elimizde yeni isimler var, bu isimler üzerinde  Cavit hocamıza ileteceğiz. Başarılı gençleri Z.Kömürspor’a kazandırmak için elimizden geleni yapacağız.”

(Cevdet Albay. 22 Eylül 2015)